„Tikras žmogus“ – projektas, skatinantis pažvelgti į save

„Tikras žmogus“ – projektas, skatinantis pažvelgti į save

Visi turime savo gyvenimo viziją: kokį darbą mielai dirbtume, kokiame būste norėtume gyventi ir kur leistume savo atostogas. Tačiau kartais svajonės su realybe smarkiai prasilenkia. Kas trukdo pasiekti savo tikslų? Vieną iš priežasčių įvardija socialinio projekto „Tikras žmogus“ autorius Gytautas Čilinskas – tai nepasitikėjimas savimi. Jis užkerta kelią žmogui laisvai jaustis ir pilnavertiškai gyventi.

Žmonių baimė išeiti iš savo komforto zonos paskatino daugiau nei dešimtmetį grožio industrijoje dirbantį verslininką greta savo pagrindinio darbo imtis pelno nesiekiančios veiklos. Projektu „Tikras žmogus“ siekiama padėti žmonėms išlaisvėti ir savęs nevaržyti jokiose situacijose. Projektas susideda iš dviejų dalių – tai vaizdo reportažai, kuriuose kalba skirtingų profesijų atstovai, ir tiesioginiai mokymai.

http://youtu.be/UTI6RJ3DVpk

Ne visi išdrįsta pasakyti savo nuomonę

Projekto autorius tvirtina, kad daugeliui žmonių yra primetami tam tikri statusai, kurie persekioja juos visą gyvenimą. „Kaupdamas savo emocijas viduje, žmogus nesijaučia laimingas, todėl labai svarbu būti atviram pirmiausia sau pačiam, o po to – ir kitiems. Jei jauti iš aplinkinių moralinį spaudimą ir negali jiems paprieštarauti, reikia kuo skubiau šalinti to priežastį“, – tvirtina G. Čilinskas. Pasak jo, savo nuomonę turi visi, tik ne visi išdrįsta ją pasakyti.

G. Čilinskas veda viešojo kalbėjimo ir improvizacijos mokymus socialinėse įstaigose, verslo sektoriuje, universitetuose ir mokyklose. „Daug įvairių kompleksų ateina iš vaikystės, todėl stengiuosi nuolat bendrauti su jaunimu. Vaikystėje ar paauglystėje praradęs pasitikėjimą savimi jaunas žmogus gali sugriauti savo tikslų siekimą: vadovaudamasis svetima nuomone jis dirbs tokį darbą, kokį jam „primes“ aplinka, gyvens su tokiu žmogumi, kurį norės matyti jo aplinka“, – sako mokymų organizatorius. Jo vedamame seminare improvizuojantis žmogus neturi laiko galvoti apie savo baimes, jis turi veikti iškart. Po kelių tokių improvizacijų žmogus pradeda atpažinti, suprasti įvairias savo baimes, tada pradeda atsirasti pasitikėjimas savimi.

Vaikų nepasitikėjimą savimi dažnai lemia patyčios mokykloje – dėl materialinių ar asmens savybinių priežasčių. G. Čilinskas mano, kad jauname amžiuje įgytas užsisklendimas savyje turi įtakos žmogaus gyvenimui: „Iš pradžių kompleksuotas vaikas nedrįsta prieš klasę papasakoti teksto. Dar vėliau savo darbovietėje jis negali laisvai bendrauti, viešai pasisakyti, nes jaučiasi to nevertas. Tada kyla vidinis noras kaltinti save arba aplinkinius“.

Visi žmonės yra tikri

Projekto vaizdo reportažuose kalba skirtingo amžiaus ir skirtingų profesijų žmonės. Kiekvienas jų turi unikalią gyvenimo istoriją, pilną sėkmių ir nesėkmių – būtent tai ir motyvuoja žiūrovus pačius siekti savo tikslų. „Svarbiausia yra nestovėti vietoje, o veikti savo linkme. Geriau griūti, keltis ir pasimokius iš klaidų eiti iki tikslo, nei dėl nepagrįstų baimių išvis nepabandyti. Kritikuojančių visada bus, ar bandysite, ar ne. Juk visiems neįtiksite, o savo gyvenimą gyvensite jūs, ne kiti“, – sako G. Čilinskas.

Kai kurie žmonės skeptiškai vertina projekto pavadinimą, blogai suprasdami, kad tik reportažuose kalba tikri žmonės, o kiti yra netikri. „Iš tiesų, pavadinime reikėtų įžvelgti gilesnę prasmę. Tikri yra visi žmonės, su savo pakylimais ir nuopuoliais. Būtent reportažais ir siekiama tai atskleisti“, – sako projekto autorius. Reportažuose kalba gydytojai, automechanikai, virėjai, dainininkai ir kitų profesijų atstovai. Jie pasakoja apie tai, kaip jiems pavyko pasiekti tašką, kokiame dabar jie yra. Reportažų pabaigoje kiekvienas pasako ką jam reiškia sąvoka „tikras žmogus“. Klipai nufilmuoti be išankstinio pasiruošimo, todėl kiekviena istorija yra nesurežisuota, atvira ir nuoširdi.

Straipsnio autorius: Neringa Narsaitė